ONSEMI FQB10N20TM MOSFET
Brand: ONSEMI
P/N: FQB10N20TM
15
People watching this product now!
Fast Shipping
Carrier information
20k products
Payment methods
24/7 Support
Unlimited help desk
2-day Delivery
Track or off orders
Description
ONSEMI FQB10N20TM MOSFET
ONSEMI FQB10N20TM MOSFET
Product Specification:
- Manufacturer: ONSEMI
- Vds – Drain-Source Breakdown Voltage: 200 V
- Id – Continuous Drain Current: 10 A
- Rds On – Drain-Source Resistance: 280 mOhms
- Vgs – Gate-Source Voltage: – 30 V, + 30 V
- Minimum Operating Temperature: – 55 C
- Maximum Operating Temperature: + 150 C
- Height: 4.83 mm
- Length: 10.67 mm
- Width: 9.65 mm