Copeland ZR250KCE-TED-522 Scroll Compressor
Brand : Copeland
P/N : ZR250KCE-TED-522
12
People watching this product now!
Fast Shipping
Carrier information
20k products
Payment methods
24/7 Support
Unlimited help desk
2-day Delivery
Track or off orders
Description
Product Description :
Product Specification :
- Voltages : 380-420 V at 50 Hz, 460 V at 60 Hz
- Frequency : 50, 60 Hz
- Phase : 3
- Performances given at conditions :5°C evap. temp.; 50°C cond. temp.; 10 K suction superheat; 0 K subcooling for R-407C at 50 Hz
- Cooling Capacity: 52.20 kW
- Power Input: 16.25 kW